Češi nevěří finančním poradcům


 

Při rozhodování o uložení svých finančních prostředků se 60% lidí rozhoduje podle sebe a neobrací se na odborníky, ať už z řad bank či nezávislých finančních poradců. Podle průzkumu vytvořeného pro společnost ING Bank pouze desetina lidí se v otázkách financí obrací na odborníky v oblasti finančního poradenství.

V době internetu mají lidé přístup k aktuálním informacím z finančních trhů, avšak při volbě vhodného produktu pro své investice a zabezpečení by se měli obrátit na finanční odborníky, ať již bankovní nebo nezávislé. V západní Evropě a severní Americe je zcela běžné, že každá rodina má svého finančního poradce. Ten je svým způsobem nedílnou součástí rodiny, protože jeho rady a doporučení mohou významně změnit životní úroveň dané rodiny.

Trh nezávislého finančního poradenství v Česku prochází konsolidací. Řada menších hráčů opouští arénu a trh se mění. Pomohla především tvrdá konkurence jednotlivých firem, ale i bank a kvalita finančního poradenství šla v posledních 5 až 10 letech výrazně nahoru, z čehož těží především sami klienti. V následujících letech se očekává další zpřísnění regulace a nové legislativní požadavky, které mohou vést k další konsolidaci trhu finančních poradců.

Zdroj: www.idnes.cz